jaka szkola dla mojego dziecka...

mam synka ma 6 lat jest dyslektykiem,chodzi do przedszkola gdzie sa dzieci z problemami mowy ,bo sam takie posiada nie w jakims strasznym stanie,ale slychac to jak rozmawia (niemiecki)do szkoly nie poszedl bo nie mial skonczone 6 lat i mialam mozliwosc mu rok przedluzyc przedszkole,nie chcialam ryzykowac by mial problemy potem wiec wybralam ze pojdzie rok pozniej. I tu problem za roku musi isc do szkoly,w kwietniu musze go zameldowac do jakiej szkoly chce go wyslac... mialam rozmowe z przedszkolanka i logopeda jakis czas temu zwiazku z tym,obie doradzaja mi by moj syn poszedl do szkoly dla dzieci z problemami mowy bo w jakims stopniu ciagle je ma(moj syn chodzi regularnie razy w tyg do logopedy zwiazku z tym)niz wyslac go go normalnej regelgrundschule. Argumentuja ze klasy sa mniejsze max 10 uczniow w klasie gdzie dziecko moze sie bardziej koncetrowac i nie bedzie narazony na "ataki" dzieci w normalnej szkole ktore moga byc dokuczliwe zwiazku z tym jak on mowi.Niby mam mozliwosc w kazdej chwili zmienic mu ta szkole na normalna regelgrundschule gdy jego mowa sie na tyle poprawi. Nauka trwa tak samo 4 lata Grundschule,z tym ze to dla dzieci z problemami mowy.Ogolnie rozwija sie bardzo dobrze jak pozostale dzieci w jego wieku,tylko ta mowa. Argumenty sa przekonujace,ale boje sie ze z momentem jak pojdzie mi do takiej szkoly bedzie w jakims stopniu zaszufladkowany,i jak bede chciala np 2 latach zmienic mu ta szkole na normalna beda sprawiac mi problemy ze nie ze tamto. Czy po takiej Grunschule moze miec mozliwosc pozniej na dobra szkole gdzie bedzie mogl sie wyuczyc dobrego zawodu,czy raczej bedzie nalezal do tej gorszej kategorii. Czy sa moze tutaj rodzice ktorzy mieli podobne przypadki,jesli tak jak to u was wygladalo,co mi doradzacie... nie chce by stal sie w normalnej szkole taka ofiara gdzie moga sie smiac smiac z niego z powodu mowy(dzieci bywaja okrutne) ale nie chce mu zablokowac mozliwosc dobrego wykszalcenia w przyszlosci... za wszelkie porady bardzo dziekuje Pozdrawiam

2011-11-10 00:00:00

Agnieszka


Odpowiedzi:

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

Trudno powiedziec co w przyszlosci takie trudne decyzje moga przyniesc. Jest ryzyko ze jak w normalnej grundschule dzieci beda mu dokuczaly to nie bedzie mial ochoty na nauke, przez co mu sie oceny moga pogorszyc (nie mowie juz o kompleksach jakie moze dostac) z gorszymi ocenami moze miec problemy dostac sie do lepszej szkoly (np. Gymnasium). Ta szkola do ktorej ma isc jest dla dzieci z problemami wymowy a nie do dzieci z problemami w uczeniu sie dlatego wydaje mi sie ze nie powinni mu po tych 4 latach inne szkoly sprawiac klopotow z dostaniem sie do nich. Wydaje mi sie tez ze przedszkolanka i logopeda nie chca doradzic ci zle i maja wieksze doswiadczenie z tym. Mogla bys zapytac sie np. w Gymnasium czy po tej Grundschule do ktorej mial by isc, beda jakies problemy z dostaniem sie do tego Gymnasium. Tez w Regelgrundschule czy po 2 latach w razie polepszenia beda jakies klopoty robic. Wydaje mi sie tez ze oni musza sie jakiegos prawa trzymac tzn ze jesli bedziesz miala od logopedy zaswiadczenie ze jest ok - to beda musialy go przyjac.

2011-11-11 00:00:00

Janek

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

A gdyby pani posłała syna najpierw do regelgrundschule a w przypadku wystąpienia problemów przepisala do tej innej szkoly

2011-11-11 00:00:00

Mama

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

problem w tym ze miejsca w takich szkolach sa ograniczone...
czyli jakbym sie na nia nie zdecydowala i by poszedl do regelgrundschule pozniej by sie okazalo ze ma problemy musialabym bym czekac caly rok szkolny by go przeniesc do innej.
W tym czasie boje sie ze jakby problemy rzeczywiscie wystapily moglby mi sie do szkoly i do nauki zrazic.

2011-11-11 00:00:00

Agnieszka

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

Jeśli problemem jest dysleksja a nie problemy wymowy to szkoły są na takie coś przygotowane bo dysleksje ma ponad 15% procent ludności. Szlo by z dzieciakiem pójść do Regelgrundschule i zobaczyć co dyrektor powie.

A nawet jakby odradzili to nie wydaje mi się że Grundschule dla dzieci z problemami wymowy będzie miała negatywny wpływ na jego dalszą edukacje.

Pozdrawiam
Moni

2011-11-14 00:00:00

Moni

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

Chyba może trzeba wrócić do kraju i dać dziecku możliwosć nauki w dobrej szkole. Nie ma lepszych szkół od Polskich. Logopedów też mamy.

2011-11-22 00:00:00

Dom, Rodzina, Dziecko

 

RE:RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

Bo każdy Polak ma polski organizm!

2011-11-22 00:00:00

Nikodem

 

RE:RE:RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

... i wszystko co nie polskie mu szkodzi:
-Szkoła
-Logopeda
-Tabletki
-Komputer
-Samochód

2011-11-23 00:00:00

Dyzma

 

RE:jaka szkola dla mojego dziecka...

Jeśli mówimy o dysleksji to radzę poczytać o tym zaburzeniu. Przede wszystkim -dysleksję można zdiagnozować po ukończeniu drugiej klasy lub w trakcie trzeciej (ogromny błąd jeśli ktoś mówi o 6-letnim dziecku, który ma dysleksję !!!). Jeśli dziecko ma problem z mową to potrzebne są intensywne ćwiczenia ( w zależności od zaburzeń). Czy dziecko zapisać do normalnej szkoły to musi się Pani poradzić specjalistów psychologa, pedagoga i logopedy- trudno doradzić jeśli się nie widzi a tym bardziej nie słyszy dziecka i nie wie jaki jest rozwój fizyczny, motoryczny itp.
Logopeda

2012-02-14 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt