Małżeństwo zmiana klas podatkowych, kiedy partner chce dorobic

Witam serdecznie, Jestem od niedawna w Niemczech wiec niektóre sprawy podatkowe są dla mnie nowością. Moja sytuacja jest następująca. Od roku jestem jedyna osoba pracująca w rodzinie (zona opiekuje się naszym dzieckiem) w związku, z czym jesteśmy na klasie podatkowej III oraz V (co póki co mi całkowicie pasuje). Ponieważ moja zona (w Polsce prowadziła salon maniquere) chciała dorobić parę Euro na robieniu paznokci u swoich koleżanek, lubi to robić, pozwala jej to trochę urozmaicić sobie czas, poznać nowych ludzi, to chce zalozyc działalność, mimo ze celem jest dorobienie góra 200EUR miesięcznie to dobrze zrobić to legalnie. I teraz sytuacja wygląda następująco: Zona będzie zakładać jakaś mała działalność przy której będzie zwolniona z podatku, nie musi prowadzić jakiejś skomplikowanej księgowości, będzie mogła pozostać wciąż w moim ubezpieczeniu. ale… jaki to wpływ będzie miało na moja klasę podatkowa? Czy w związku z tym ze ja jestem na klasie III ( rozumiem ze wszystkie ulgi sa na mnie) to zona nie będzie zwolniona z podatku? Czy Zona może pozostać na V? w ogóle jakie sa inne konsekwencje nowych rozliczeń? Byłbym wdzięczny za jakieś konstruktywne rady

2018-03-09 13:01:23

lagavulin16


Odpowiedzi:

 

RE:Małżeństwo zmiana klas podatkowych, kiedy partner chce dorobic

Nie bedzie to mialo wpływu na klasę podatkowa Ona może pozostać na V. '... to zona nie będzie zwolniona z podatku' to jest inny podatek

2018-05-01 14:01:24

JKF


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt