Meldunek

Dzień dobry. Mam kilka pytań związanych z moja praca w niemczech. Nie mam komu się zapytać a czuje się oszukiwany przez pracodawcę. Nie mam po prostu komu się poradzić. Była to praca podobno na czarno bez żadnej umowy. W 2015 r. Pracowałem w polsce od września do końca roku. W 2017 r dostałem wezwanie do skarbowki za podanie pitu 11. A powinienem złożyć pit 36 lub 37. I uwzględnić moje dochody z niemiec. Okazało się ze zostałem zarejestrowany na okres 6 tygodni. W 2016 r mam taką samą sytuacje tylko ze pracowałem w niemczech od lipca do końca roku a w polsce od stycznia do czerwca. Pojechałem do pracy w 2017 do niemca. Pracuje ty pół roku. Dostałem nagle papiery o zatrudnieniu w 2015 /16 i w tym roku też jak skoncze prace. Okazało się ze jestem tutaj zameldowany bez mojej wiedzy. Po co ktoś miałby mnie meldowac bez mojej wiedzy? Czy mogę się rozliczyć z podatku? Za 2015 r musze dopłacić skarbowce nie całe 400zl. Nie woem co mam myśleć na ten temat. Dlaczego mnie nie poinformowano o zatrudnieniu. Woem ze mój szef ma brata w urzędzie pracy niemieckim. Myślę że mze rbic co chce i kiedy chce. Prosze o pomoc. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam

2017-10-11 18:11:34

Meldunek


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt