Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

Witam. jestem dziennikarką Gazety Wyborczej.Nazywam się Małgorzata Kolińska-Dąbrowska.Szuka osób , które w tym roku wyjechały z Polski by zapytać : Dlaczego?
MKD

2012-10-01 00:00:00

MKD


Odpowiedzi:

 

RE:Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

Dla euronow

2012-10-14 00:00:00

 

RE:Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

a ktos kto w zeszlym roku wyjechal tez moze byc ?? :) ... kontakt: andy.sayd@yahoo.com

2012-11-04 00:00:00

 

RE:Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

Ze wzgledu na milosc mamy :)

2013-01-19 00:00:00

Anonymus

 

RE:Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

Witam wyjechal w zeszlym tygodniu

2013-06-09 00:00:00

 

RE:Szukam osób , które w tym roku wyjechały do Niemiec.

Witam,
jeśli Pani pytanie jest jeszcze aktualne, to odpowiadam.
W Polsce nie da się żyć...
Tutaj pracuję w tej samej branży za niewiele większe pieniądze (jeśli doliczę, że muszę wynająć mieszkanie, natomiast w Warszawie mam własne), ale pracuję 8, a nie 14 godzin. Tutaj mam więcej czasu dla siebie, żyję spokojniej, mogę wyjechać kilka razy w roku na urlop i nie muszę się zastanawiać 10 razy, czy mogę sobie coś kupić, czy nie. Opieka zdrowotna jest nieporównywalnie lepsza. W sumie to był jeden z punktów decydujących o moim wyjeździe. Mam 37 lat, przez 5 lat pracy w Polsce., ze wzg. na siedzący tryb pracy zaczęły się problemy z kręgosłupem. Nie miałam za bardzo czasu, żeby się wybrać do lekarza, ale pewnego dnia nie mogłam wstać z łóźka. Początkowo wszystko przebiegało w miarę, ale gdy w przychodni rehabilitacyjnej usłyszałam, że najbliższy wolny termin u lekarza rehabilitacji jest za rok, to zamarłam. TO był moment, gdy zaczęłam się zastanawiać nad wyjazdem. Co prawda szału, to tu nie ma, ale standard życia jest wiele wyższy i pracodawcy (nawet korporacje) bardzo socjalni. Ja wróciłam po studiach w Niemczech do Polski i wytrzymałam tylko 5 lat. Przyznam, że lepiej mi się żyło ze studenckiej pensji (na pól etatu), niż w Warszawie z pensji na prawie 2 etaty:) Pozdrawiam -E.

2013-07-26 00:00:00

Elle


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt