Wyjazd do Niemiec - z dziećmi - co sądzicie ?

Czy są na forum osoby które zdecydowały się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów z rodziną ? Konkretnie chodzi mi o osoby które miały dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz przedszkolnym. Mój jeden syn jest w wieku 9,5l (3 klasa) a drugi kończy przedszkole. Jakie są Wasze opinie na ten temat? Jak mocno Wasze dzieci przeżywały taką zmianę ? Jak długo trwa aklimatyzacji i rozpoczęcie normalnego funkcjonowania w społeczeństwie niemieckim? Zależy mi na opinii oraz podpowiedzi osób które przeżyły to na własnej skórze. Dodam jeszcze że nie wybieramy się w całkiem nieznane, mamy tam moją siostrę z mężem, którzy mieszkają tam już ponad 5 lat. Boję się tylko o dzieci i ich późniejsze możliwości rozwoju. Z góry dziękuje.

2017-04-06 10:10:45

Wyjazd do Niemiec - z dziećmi - co sądzicie ?


Odpowiedzi:

 

RE:Wyjazd do Niemiec - z dziećmi - co sądzicie ?

Witam.Jezeli macie tu kogos to nie zastaniawiajcie sie,jezeli ten ktos zalatwi prace dla twojego meza pelen etat i dla Cb na poczatek chociaz mini job to jest juz super.Macie dwoje dzieci wiec mini job ci wystarczy ,bo i tak wezmiesz ok 400 euro Kindergeld na dzieci.Jezeli chodzi o dzieci to tez mysle ze nia ma problemu jeden pojdzie do Grundschule odrazu i bedzie chodzil do 3 klasy,jesli zobacza ze potrzeba mu jeszcze czazu na nauke jezyka to zostanie jeszcze raz w 3 klasie,ten mlodszy najlepiej zeby odrazu poszedl do przedszkola to z dziecmi szybko jezyk zalapie,przedszkole jest platne.Ja mam corke ,przyjechalismy tu jak miala 3,5 roku ,poszla odrazu do przedszkola i moment jezyk zlapala,teraz ma 6,5 roku i chodzi od 15 sierpnia do szkoly do 1 klasy,smiga tak po niemiecku lepiej niz my

2017-09-13 17:43:49

aga


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt