Ausbildung w Niemczech a rozliczenie podatkowe w Polsce

witam,
w zeszlym roku pracowalam na kilka umow w polsce, zarowno umowy zlecenie jak i jedna o prace ale na czesc etatu. od pazdziernika 2012 rozpoczelam tzw. ausbildung w niemczech. czy w rozliczeniu podatkowym w polsce musze uwzgledniac zarobki niemieckie? teoretycznie mam tutaj status studenta, ale firma placi mi wynagrodzenie...
prosze od odpowiedz

2013-02-13 00:00:00

rozliczenie podatkowe


Odpowiedzi:

 

RE:Ausbildung w Niemczech a rozliczenie podatkowe w Polsce

Witam!

wydaje mi sie ze nie bo bylas w .de zameldowana, placilas w .de podatki i tu bedziesz sie musiala z tego rozliczac.

2013-02-16 00:00:00

 

RE:RE:Ausbildung w Niemczech a rozliczenie podatkowe w Polsce

Dziekuje za odpowiedz:)
Problem polega jednak na tym, ze jednoczesnie mialam do stycznia 2013 umowe o prace w polsce (jak mowilam na nie wielka czesc etatu, ale mialam) wiec podatek byl placony i w polsce i w niemczech (fakt od dwoch roznych umow). Nie wiem czy to ze soba koliduje czy nie...
Nie chcialabym dostac pisemka ze skarbowki ze musze zaplacic kare, wiec wole sie wczesniej dokladnie upewnic ;-)
a tutaj rozliczac sie nie musze, teoretycznie moge, ale nie musze
pozdrawiam

2013-02-20 00:00:00

rozliczenie podatkowe

 

RE:Ausbildung w Niemczech a rozliczenie podatkowe w Polsce

Cześć! Ja zaczęłam pracę we wrześniu 2012, natomiast do końca sierpnia byłam zatrudniona na umowę o pracę (ale i na umowę zlecenie) w Polsce. Ze względu na umowę o podwójnym opodatkowaniu, jeśli pracujesz powyżej 6 mc w Polsce, musisz się rozliczać w Polsce, uwzględniając zarobki niemieckie. A szkoda, ponieważ w PL nie można nic odliczyć oprócz internetu, natomiast w Niemczech możesz odliczyć prawie wszystko. Niestety nie mogę załaczyć linku, ale wejdz na stronę urzęsu skarbowego i poszukaj o opodatkowaniu dochodów zagranicznych.
Co prawda z 2011, ale chyba jeszcze aktualny. Mnie niestety "skosiła" skarbówka na kilkaset EUR...ale lepiej chyba zrobić rozliczenie, niż spłacać później karę. Przyznam, że bez pomocy księgowej, to przez ten PIT bym nie przebrnęła... Pozdrawiam
PS> Wydaje mi się, że Ausbildung nie ma znaczenia. liczy się poprostu dochód

2013-07-26 00:00:00

Elle


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt