ciąża

Witam!
Mam bardzo osobiste pytanie. Mianowicie, ze względu na mój stan zdrowia, lekarz ginekolog zalecił mi jak najszybsze myślenie i jak najszybsze starania o dziecko. Niestety nie wiem, na jaką pomoc państwa Niemieckiego mogę liczyć. Na tą chwilę mieszkamy razem z rodzicami. Mój mąż pracuje od lutego 2015, na pełny wymiar czasu. Ja, nie mam pracy, jestem ubezpieczona przez męża, i od grudnia 2014 roku jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Nie należy mi się żaden zasiłek. Obecnie poszukuje pracy, ale co w sytuacji gdy zajdę w ciążę, a nie będę posiadała żadnego zatrudnienia? Czy państwo Niemieckie jakoś nam pomoże finansowo?? Bardzo proszę o odpowiedź!

2015-03-15 00:00:00


Odpowiedzi:

 

RE:ciąża

Nie wiem,jak z badaniami w ciazy,czy sa calkowicie pokrywane przez krankenkasse....ale po porodzie ,jezeli jestes tu zameldowana,dostaniesz msc 300 e...elterngeldu + 184 czy 189 e kindergeldu.elterngeld do ukonczenia przez dziecko 12 msc.tylko wniosek o przyznanie go zlozcie jak najszybciej po urodzeniu sie malenstwa,bo czsami bedziecie musieli poczekac troche na pieniazki

2015-03-27 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt