Co nas czeka w Niemczech

Witam.
Mój nie-mąż pracuje w Niemczech od 8 miesięcy ma jeszcze umowę na pół roku i prawdopodobnie zostanie przedłużona.Mamy 2 dzieci w wieku 10 i 2.5 roku.
Myślę dołączyć do swojego partnera.Tylko nie wiem co nas tam czeka.czy jego zarobki starczą na nasze utrzymanie.Co z moim ubezpieczeniem jak nie jestem żoną.Nie znam języka chciałabym iść na jakiś kurs.Czy młodsze dziecko będzie mogło iść do przedszkola.I jeszcze milion innych pytań.Partner mieszka 80 km od Stuttgart.Napiszcie co nas czeka.
Dziękuję.
Pozdrawiam

2013-11-17 00:00:00

nowicjuszka


Odpowiedzi:

 

RE:Co nas czeka w Niemczech

W tym wieku dzieci zawsze!!!!!!!!!!!!! Nawet kobietko nie czekaj, bo na pewno mąż Cię zdradzi,,,,,,,,,,,,,,,,,, Jestem już 20 lat po ślubie, ale zanim poznałam męża, który nic nie miał wcześniej - teraz rządzi.. Jakoś to wytrzymuję, bo strasznie Go Kocham;)

2013-11-19 00:00:00

 

RE:Co nas czeka w Niemczech

jesli jestescie malzenstwem to zostaniecie wszyscy ubezpieczeni zdrowotnie przez kase chorych od meza, warunek ze pracuje legalnie.
a jesli zarobki beda male to mozesz oddac wniosek na zasilek socjalny i doplate za przedszkole dla mlodszego dziecka.
w przeszkolu mlodsze dziecko szybko sie nauczy niemieckiego, troche gorzej bedzie ze straszym dzieckiem ale to i tak najlepszy wiek na nauke.zycze powodzenia
mieszkam tutaj ponad dwadziescia lat i wiele sie zmienilo od tamtego czasu, ale napewno bedzie lepiej niz w Polsce.
pozdrawiam Martyna

2013-11-21 00:00:00

 

RE:Co nas czeka w Niemczech

Dzięki Martyna
tylko właśnie my nie jesteśmy małżeństwem,i nie wiem jak ja tam będę traktowana.
Bo.

2013-12-03 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt