Czy da się żyć?

Witam,
Jeśli takie informacje były zamieszczane to z góry przepraszam, jestem tu nowa :-)
od października mam podjąć pracę jako pielęgniarka w szpitalu.
Zaproponowano mi podstawy 2400 brutto.
Czy da się za to spokojnie przeżyć? Nie mam zielonego pojęcia jak kształtują się realne koszty życia w Niemczech. Widziałam, że mieszkania są raczej drogie do wynajęcia.
Zastanawiam się, czy za taką pensję mogę spokojnie żyć pracując na jednym etacie, czy będę musiała szukać dodatkowych zajęć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Marta

2015-09-18 00:00:00


Odpowiedzi:

 

RE:Czy da się żyć?

Witam - ceny mieszkani musi Pani sprawdzić w landzie gdzie Pani ma podjąć pracę- czy chce Pani sama wynająć czy ze współlokatorem ( zawsze taniej ) na początek. Bo przy wynajęciu samemu mieszkania / drożej + najczęściej chcą kaucje w moich okolicach waha się to od 1000/2000 euro. Warto sprawdzić czy na początek oferują Pani jakieś lokum ? bo nie zawsze jest łatwo z mieszkaniami - proszę wziążć to pod uwagę .. W moich okolicach - wynajem mieszkania wraz z opłatami wynosi od 600/700 euro normalny standard , na jedzenie średnio 40/50 euro tygodniowo - dla mnie wystarczająco i można jeszcze sopkojnie gdzieś wyjechać i odłożyć .Piszę o zarobkach ok 1900 euro""netto"" i nie narzekam. A Pani wyplata to brutto ale musi Pani sprawdzić netto ? czyli na ręke i jaką bedzie miała Pani przyznaną klasę podatkową : I klasa podatkowa – osoby żyjące samotnie
II klasa podatkowa – osoby samotne z dzieckiem
III klasa podatkowa – osoby mające na utrzymaniu bezrobotnego małżonka
IV klasa podatkowa – małżonkowie o dochodach
V klasa podatkowa – jeden z małżonków o wyższych a drugi o niższych dochodach
VI klasa podatkowa – dochody z co najmniej dwóch stosunków pracy

Klasy podatkowe służą do naliczania podatku w trakcie trwania stosunku pracy. Przynależność do określonej klasy podatkowej wyznacza stawkę opodatkowania dochodu zgodnie z właściwą tabelą podatkową
wg mnie bedzie Pani miała podobna granica zarobkową netto do mojej . Pozdrawiam i powodzenia.

2015-09-26 00:00:00

 

RE:Czy da się żyć?

Witam ,

zapraszam do Schweiz !
zarobki sa wysokie / od 6000 CHF
bedzie Pani mogla dobrze i spokojnie zyc

Pozdrawiam , zycze milego dnia

2015-10-27 00:00:00

MedicalJob


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt