edukacja dla polskiego dziecka w Niemczech

proszę o wskazówki,jakie są zasady przyjęć polskich dzieci do niemieckich szkól?
czy wymagana jest od razu znajomość języka i na jakim poziomie, jak przedstawia się opieka czy pomoc w samej szkole nowemu uczniowi? jaki jest stosunek szkoły , jakie dokumenty należy przedstawić przy zapisie do szkoły? i czy jest okres tzw ochronny,,?czy istnieje rejonizacja na terenie miasta odnośnie szkól?
Proszę podzielić się swoimi doświadczeniami,,,
dziękuję serdecznie
RAK

2012-02-19 00:00:00

rak12


Odpowiedzi:

 

RE:edukacja dla polskiego dziecka w Niemczech

W brd obowiazuje obowiazek szkolny dlatego nie moga wymagac znajomośći języka zeby go dopuscic do szkoly ale z tego co slyszalam moga takie dziedzko pare razy zostawic (nie przepuscic do nastepnej klasy)
W szkole byl dodatkowy kurs niemieckiego.
O rejonizacji nie wiem bo to bylo male miasteczko i byla tam tylko jedna szkola.
Troche dawno temu ale z tego co pamietam to byla metryka urodzenia i swiadectwa bylych szkol.

2012-02-20 00:00:00

Aga

 

RE:edukacja dla polskiego dziecka w Niemczech

to zalezy od wieku dziecka, moja corka skonczyla 4-ta klase w Polsce i tutaj dali ja na intensywny kurs od 8.00 do 13 siedziala w szkole i uczyla sie niemca no i dodatkowo mate.Po roku puscili ja do 6 klasy juz wiec to zalezy od wieku i od przystosowania sie dziecka w szkole

2012-04-08 00:00:00

aneta72darmstadt

 

Ploskie przedszkole w wurzburgu????

Orientuje sie ktos czy w Wurzburgu jest polskie przedszkole dla maluchów ( 3,5roku)

2013-01-11 00:00:00

Wiolka


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt