Kindergeld


Mam pytanie ,złozyłam w październiku ubiegłego roku wszystkie dokumenty do zasiłku rodzinnego w Familien Kasie w Stuttgarcie poczta za potwierdzeniem.Mam już nadany numer w Familienkasie gdyż wcześniej pobierałam już zasiłek rodzinny ale w innym miescie w Niemczech.Potem wyjechałąm z Niemiec i miałam przerwę dlatego ponownie składałam wszystkie potrzebne dokumenty i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi ani decyzji ,wielokrotnie dzwoniłam i dopytywałam sie kiedy moje dokumenty będą rozpatrzone w końcu zawsze mnie ignorowano.Kazano dosyłać kolejne dokumenty i rzekomo od daty ostatnich dosłanych dokumentów liczy sie na nowo termin rozpatrzenia.Wszystkie dokumenty przesyłałam faxem i w kwietniu dodatkowo wysłałam prośbe pisemną o informację zwrotną dotyczącą realizacji moich dokumentów.Przez telefon zawsze otrzymuje informacje że jeszcze ok miesiaca ,że są albo w trakcie załatwiania albo czekaja na rozpatrzenie .Ostatnio urzedniczka w maju zdziwiła się że nie otrzymałam żadnej odpowiedzi na moje pismo .Obiecała że w ciągu 10 dni otrzymam napewno odpowiedź .Minął miesiąc żadnej odpowiedzi nie mam.Do kogo mam sie zgłosić by wyegzekfować przysługujący zasiłek rodzinny na dziecko .Do jakiej instytucji mogę złożyc skargę na Familienkasę.

Będę wdzięczna za pomoc

Z poważaniem
Anna Ufnal

2015-06-21 00:00:00

aufnal


Odpowiedzi:

 

RE:Kindergeld

Sozialgericht.
Witamy w Niemczech!
Jesteś tu po to, aby zwiększyć produkt krajowy brutto a nie dostać pieniądze, które ci się należą.

2015-07-01 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt