wyjazd do Niemiec z rodziną

Witam serdecznie,mam parę pytań odnośnie wyjazdu do DE.Opowiem Państwu w skrócie swoją historię,,mam 43 lata,od 10 lat wyjeżdżam na opiekę osób starszych,w tej chwili przebywamw DE,mój mąż z dziećmi w PL,niemiecki mam opanowany,czuję się tutaj dobrze chociaż moje prace są zazwyczaj na wsiach,z tego też względu nie mam za bardzo znajomych kto mógłby mi pomóc .Myślę o wyjeżdzie z rodziną na stałe do Niemiec,ale nie wiem gdzie się udać w pierwszej kolejności po pomoc,tutaj na wsi nie ma pracy dla mojego męża,ani szkoły dla dziecka,myślałam o jakimś większym mieście.Moje małżeństwo przeżywa kryzys,a jestem 5 miesięcy po ślubie,po 2 ślubie bo właśnie pierwsze małżeństwo rozpadło sie przez wyjazdy,większość z Panstwa wie na pewno co znaczy rozłąka,teraz obawiam się tego samego,a zaznacze że mąż jest ode mnie młodszy o 13 lat,,tęskni strasznie i prosi żebyśmy mogli razem z dzieckiem wyjechać,,ale do kąd?Mąż ma duże doświadczenie jako operator piły panelowej HOLZMA,jest stolarzem ale niestety nie zna języka niemieckiego.Może znajdzie się dobra osoba która nas w jakiś sposób pokieruje,,co dalej robić,dokąd się udać. Będę bardzo wdzięczna.

2016-08-09 00:00:00

agnes1973


Odpowiedzi:


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt