Wyjazd na stałe do niemiec

Witam
Mam 25 lat i jestem samotną matką. Chciałabym wyjechać do niemiec do znajomych na stałe z dzieckiem. Mam możliwość na razie zostawienia dziecka w PL na 3-4 mies. Czy orientuję się ktoś jak wygląda sprawa z mieszkaniami socjalnymi, z socjalami na dziecko oraz z przedszkolami? Ile trzeba pracować w niemczech żeby mieć jakieś prawa? Pilne !

2013-02-15 00:00:00

Slppaka


Odpowiedzi:

 

RE:Wyjazd na stałe do niemiec

Myślę, że parę lat

2013-02-16 00:00:00

 

RE:Wyjazd na stałe do niemiec

Najpierw wypada sie przedstawic i jaka sie szkole skonczylo, zawod i co by sie chcialo wykonywac, hobby,a dalej o cos sie pytac?
Wazne jest zameldowanie, moge zameldowac nawet z dzieckiem i pomoc bo mam obywateltwo niem. Czy jestes niepalaca?
Kazdy na zachodzie moze swoje miejsce znalesc wg kwalifikacji, zdolnosci i wiedzy. Mlody szybko sie integruje jesli zna jezyk danego kraju.PL Era 728628463
RFN 0049-15207421172

Jan P.

2013-02-17 00:00:00

Kolo

 

RE:Wyjazd na stałe do niemiec

trzeba przepracowac 12 miesiecy na umowie gdzie odplacane jest zdrowotne i podatek aby otrzymac opieke socialna i pomoc z miasta.na poczatku trzeba sie udac do czerwonego kkrzyza albi caritas.jesli chodzi o przedszkole to zalezy jakie miasto ale niestety nie jest latwo

2013-04-22 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt