Zarobki

Witam,
Jestem nowy więc za niewłaściwe umieszczenie tematu, pytania zbyt banalne dla niektórych serdecznie przepraszam.
chciałbym przeprowadzić się do N Niemiec na stałe, więc wpadłem na pomysł że zaczne od szukanie pracy (języka niemieckiego dopiero sie uczę więc szukam bez znajomości jezyka) aplikowałem na stanowisko kierowca ce do jednej z firm na terenie Niemiec i za chwile otrzymałem odpowiedź.Jest praca okolice Kassel baza, 1550 Euro brutto + diety. I teraz moje pytanie czy ktoś wie ile to jest netto? wiem że to zależy od 1 z 6 klas podatkowych ja jestem sam/samotny mam 2 dzieci mieszkają z matka w Polsce czy kindergeld też mogę pobieraś bo Pani w agencji twierdzi że nic nie wie na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedzi

2015-09-08 00:00:00

Zarobki


Odpowiedzi:

 

RE:Zarobki

okolo 1100,-€

2015-09-08 00:00:00

 

RE:Zarobki

Dokładnie ok 1100 zł plus diety . Zorientuj się ile diety ? bo 1100 to nie jest dużo . zależy czy masz w tym zapewnione mieszkanie ? jedzenie? . Jak nie to może być ciężko. Wynajęcie samemu mieszkanie w moich okolicy + opłaty 600 euro ( zależy jakie tam są ceny Kassel) proponuję wynając z kimś na początek + jedzenie, dojazd do pracy + utrzymanie rodziny w Polsce itd. Jak diety będą nie wystarczające a godziny pracy na to pozwolą to raczej proponuję poszukać czegoś jeszcze dla zarobku- choć to może być ciężko. Mój znajomy miała ok 1200 + rodzina w Polsce , mieszkanie , jedzenie razy dwa bo tu i tu - musiał poszukać dodatkowej pracy. A jeżeli chodzi o wynajem mieszkania jak firma tego nie zapewnia to najczeście chcą kaucję - dlatego proponuję współlokatora/ współlokatorow. Co się tyczy Kindergeld- to u mnie jest tak . Odd podpisania umowy o pracę , możesz ubiegać się o Kindergeld - jak przepracujesz na umowie minimum 6 miesięcy - dopiero składasz papiery i czekasz ( często agencje za opłatą załatwiają wszystko za ciebie), z tym ,że my zrezygnowaliśmy z rodzinnego w Polsce z dniem podpisania umów ( niektórzy twierdzą ,że można pobierać rodzinne w trakcie załatwiania formalności w Niemczech a później otrzymasz wyrównanie ). Ja nie byłam przekonana. A więc dalej po złożeniu dokumentów po 6 miesiącach pracy legalnej, czekać możesz nawet 1 rok na Kindergeld z tym ,że otrzymasz również nadpłatę za wszystkie wsteczne miesiące- my np , wsteczne z dniem podpisania umowy :). Z tym ,że musiasz mieć wszystkie prawne dokumenty. Piszesz. że jesteś samotnym ojcem to II klasa podatkowa – osoby samotne z dzieckiem. Powodzenia.

2015-09-25 00:00:00


Zapisz się na powiadomienia o nowych postach w tym wąteku przez email


Dodaj odpowiedź

*
*
(Twój email nie zostanie pokazany.)
*
Kontakt